3 Şubat 2008 Pazar

Yazı güzel karşılayın

Yazı güzel karşılayın
Güneşli günlerin sıcaklığı teninize değerken, kendinizi iyi ve güzel hissetmek için vücudunuzun yanında ruhunuzu da yaza hazırlamalısınız.
Bu sezonun gözde rengi sarının temsilcisi limon, anayurdu Kuzey Hindistan'da keşfedildikten sonra tarihteki yolculuğuna Akdeniz ülkelerinde devam etti. Akdeniz iklimi ile özdeşleşen limonun faydalarının büyük olduğunu biliyoruz.

Selülitlerden kurtulun

İlk olarak yapmanız gereken selülitlerden kurtulmanın yolunu bulmak olmalıdır. Kumsalda bikini ile dolaşırken kötü görünümlü selülitlerden kurtulmak için yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, bol bol su içmelisiniz. Spor yapmak da selülitin düşmanlarından biridir. Bunun yanında kozmetik kremlerden yararlanabilir ya da selülite karşı geliştirilen lpg, mezoterapi gibi tedavilerden destek alabilirsiniz.

Bikini ve mayo seçimi

Vücut tipinize göre mayo ya da bikini seçiminizi yapmalısınız. Bu sezonun modası olan çiçekli ve renkli modellerden birini seçebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan rahatsızsanız bikini ya da mayonuza uygun bir pareo almayı ihmal etmeyin.

Bronz bir ten

Kumsala ilk indiğiniz gün bembeyaz olan görüntünüzden rahatsız oluyorsanız güneşe çıkmadan birkaç gün önce bronzlaştırıcı kremlerden birini sürebilir ya da eğer isterseniz solaryum vücudunuzu bronz bir tene önceden hazırlamış olursunuz. Ancak fazla solaryumun yarardan çok zarar getirebileceğini de göz ardı etmeyin.

Güneş kremi

Özellikle bu yıl oldukça tehlikeli olan güneş ışınlarından yüksek koruma faktörlü kremler ile korunabilirsiniz. Aksi takdirde ileride cilt hastalıkları problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Güneş ışınlarının çok etkili olduğu saatlerde ise sağlığınız için güneşe çıkmamaya özen göstermeli ve gölgede kalmayı tercih etmelisiniz.

Gardırobunuzu hazırlayın

Kışlık kıyafetleri kaldırma vakti geldi. Yazlıklarınızı raflara dizerken sezonun modası olan canlı renkleri ve desenlileri elinizin altında olacak yerlere koymaya başlamalısınız. Beyaz ve sarının çok moda olduğu yaz günlerinde eğer bu renklerde bir kıyafetiniz yoksa bir tane almanızı tavsiye ederiz.

Cildinizi hazırlayın

Cildinizi güneşe hazırlarsanız yaz aylarından en az zararla kurtulursunuz. Güneş ışınlarından kuruyacak olan cildinize güneşlenmeden önce peeling yapmalı, kremlerle nemlendirmelisiniz. Evde kendinizin hazırlayacağı maskelerden yardım alabileceğiniz gibi kozmetik ürünlerin de yardımına başvurabilirsiniz.

Kilolara veda

Yaz aylarında kapalı kıyafetler altında sakladığımız vücudumuzun güneşe çıkama vakti geldiğine göre kilolardan da bir an önce kurtulmak gerekir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye başlamalı, sıcak havalardan yararlanarak düzenli yürüyüşler yapmalısınız.

Saçlara bakım

Güneş ışınlarından çok çabuk etkilenen saçlarınızı şimdiden koruma altına almalısınız. Kırılmalara karşı bakım kremlerinden ve maskelerden yardım alabilir, eğer ihtiyacınız varsa saçınızın uçlarından biraz kestirebilirsiniz.

Pozitif düşünün

Mutlu bir yaz dönemi geçirmek için ruhunuzu da sıcak günlere hazırlamalısınız. Küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenir ve pozitif düşüncelere sahip olursanız istediğiniz mutluluğu yakalayabilirsiniz. Havaların güzelleşmesiyle birlikte yaza hazırlanmak için açık havada keyifli zaman geçirmeye bakın. Ailece hafta sonlarınızı parklarda geçirebileceğiniz gibi piknik yapabilir ya da dışarıda brunch yapabilirsiniz.

Ayaklara bakım

Kış aylarında saklandıkları yerden çıkma vakti gelen ayaklarınızın bakım zamanı da gelmiştir. Açık ayakkabılar ile dikkat çekecek olan ayaklarınıza özen göstermeli, düzenli olarak pedikür yapmaya ya da yaptırmaya başlamalısınız.

0 yorum: